Frigo II Frigo II+

Obecnie fiskalizacja, w myśl nowych dopuszczeń MF, jest wykluczona !

FRIGO II              FRIGO II+

 

Ewolucja:

Kasy fiskalne FRIGO II i FRIGO II+ to następcy bardzo udanego modelu o nazwie FRIGO produkowanego od 1999 roku. Kasa FRIGO zyskała uznanie dziesiątek tysięcy klientów w Polsce oraz na wielu zagranicznych rynkach. Doskonałe opinie urządzenia niezawodnego, łatwego w obsłudze i serwisowaniu, kasa FRIGO zdobyła wśród autoryzowanych partnerów handlowo-serwisowych producenta. FRIGO II i FRIGO II+ to nowoczesne konstrukcje, których bazą jest uznana technologia, sprawdzona w kasie FRIGO.

Nowoczesność:

FRIGO II i FRIGO II+ to kasy, które wewnątrz kryją nowoczesną i zarazem dobrze sprawdzoną elektronikę. Nowe rozmieszczenie podzespołów wewnątrz urządzenia pozwoliło na zmniejszenie jego wymiarów zewnętrznych, co jest szczególnie istotne w mniejszych placówkach handlowych. Alfanumeryczne wyświetlacze i klawiatura ułatwiają obsługę kasy i odczyt generowanych informacji. Nowoczesność konstrukcji przejawia się również w zewnętrznej szacie kasy. Atrakcyjny design kas doskonale współgra z ergonomią.

Ergonomia:

Zmniejszenie wymiarów i wagi oraz bardziej ergonomiczne w stosunku do kasy FRIGO rozmieszczenie klawiatur i wyświetlaczy, powoduje, iż nawet ciągła, wielogodzinna praca na kasach FRIGO II i FRIGO II+ jest przyjemna i komfortowa. Płaska konstrukcja kas umożliwia prowadzenie sprzedaży na bardzo małych stoiskach a nawet w handlu obwoźnym.

Funkcjonalność:

Kasy FRIGO II i FRIGO II+, pomimo niewielkich rozmiarów i bardzo przystępnej ceny, są urządzeniami, których funkcjonalność odpowiada znacznie większym i droższym modelom kas dostępnych na rynku. Obie kasy prowadzą rozliczanie sprzedaży i zwrotu opakowań, prowadzą ilościowo-wartościową ewidencję sprzedaży, umożliwiają edycję paragonu na wyświetlaczu LCD oraz stornowanie artykułów. Kasa FRIGO II+ posiada dodatkowo 16 klawiszy szybkiej sprzedaży, z których każdy posiada 2 poziomy. Dzięki temu w szybki i bezpośredni sposób można prowadzić sprzedaż aż 32 towarów. FRIGO II+ współpracuje z wszystkimi urządzeniami wspomagającymi pracę na stanowisku sprzedaży - oprócz komputera i szuflady do kasy można podłączyć czytnik kodów kreskowych, wagę oraz terminal płatniczy. Współpraca z komputerem obu modeli umożliwia sprawne programowanie kas i wymianę danych. Kasy posiadają wydajny wewnętrzny akumulator, który umożliwia ciągłą pracę kasy bez zasilania zewnętrznego nawet w ujemnych temperaturach.

Łatwość obsługi:

FRIGO II i FRIGO II+ to kasy, których obsługa jest niezwykle łatwa do opanowania. Nawet osoby nie mające żadnego doświadczenia w obsłudze kas fiskalnych w szybki sposób opanują zasady prowadzenia sprzedaży na tych urządzeniach. Alfanumeryczna klawiatura i wyświetlacze w sposób intuicyjny, wspomagany czytelnymi komunikatami prowadzą niedoświadczonego operatora do celu. Intuicyjność nabiera jeszcze większego znaczenia wraz z nabywaniem doświadczenia w obsłudze kas.

Przystępność:

Kasy FRIGO II i FRIGO II+ posiadają wiele zalet, funkcji i cech, które wyraźnie wyróżniają je na tle innych urządzeń fiskalnych w tym segmencie, a mimo to pozostają jednymi z najtańszych kas na rynku. Doskonale sprawdzą się one w małych i średnich placówkach handlowych, a ze względu na swoja przystępność są polecane również jako kasy rezerwowe.

 


Informacje techniczne:

  Frigo II Frigo II+
Liczba PLU

1000

2300

Liczba stawek PTU

7

Liczba działów towarowych

42

Liczba klawiszy
szybkiej sprzedaży

0

16 x 2 poziomy

Liczba kasjerów

8

Klawiatura

alfanumeryczna
19 klawiszy

alfanumeryczna
19 + 16 klawiszy

Mechanizm drukujący

termiczny, CITIZEN LT286

Papier

termiczny, 2 x 28 mm

Wyświetlacze:
                       kasjer

                       klient

alfanumeryczny, podświetlany LCD
2 x 16 znaków

alfanumeryczny, podświetlany LCD
1 x 16 znaków

Zasilanie

sieć 220V, wbudowana bateria, zewnętrzny zasilacz-ładowarka 9V, 700 mA

Współpraca
z urządzeniami
komputer, szuflada komputer, czytnik kodów kreskowych, waga, terminal EFT, szuflada (podłączenie na 2 sposoby)
Formy płatności

gotówka, kredyt, czek, karta, talon

Rozliczanie
opakowań zwrotnych

tak

Waga (bez papieru)

2,1 kg

2,2 kg