Obecnie fiskalizacja, w myśl nowych dopuszczeń MF, jest wykluczona !Drukarka fiskalna VIVO APTEKA to wysokiej klasy, specjalistyczna drukarka fiskalna przeznaczona do pracy w aptekach. VIVO APTEKA powstała na bazie drukarki fiskalnej VIVO przejmując po niej najwyższe parametry techniczno-użytkowe.

Drukarka fiskalna Vivo

 

 

Drukarka fiskalna VIVO APTEKA spełnia wszystkie wymogi stawiane urządzeniom fiskalnym stosowanym w aptekach. Na szerokich (57 mm) paragonach fiskalnych wystawianych na drukarce VIVO APTEKA znajdują się takie dodatkowe informacje jak wynikająca z refundacji wartość opłaty za lek czy też informacje o recepcie. Również wygląd i treść raportu dobowego dostosowany jest do wymagań aptek. VIVO APTEKA dodatkowo umożliwia drukowanie informacji o składzie leku, wycenie leku gotowego, wycenie leku recepturowego (robionego) oraz zamówienia na lek. Szeroki papier oraz funkcja oszczędzania papieru obniżają koszty eksploatacji drukarki.
Drukarka VIVO APTEKA w pełni realizuje protokół komunikacyjny POSNET A, dzięki czemu działa z dowolnym programem komputerowym realizującym sprzedaż w aptekach, w którym istnieje możliwość wyboru drukarki fiskalnej POSNET A.
Podobnie jak VIVO drukarka VIVO APTEKA posiada dwa niezależne i bardzo szybkie mechanizmy drukujące firmy CITIZEN.
VIVO APTEKA posiada funkcję przypominania użytkownikowi o konieczności przeprowadzenia przeglądu drukarki. Jest to szczególnie przydatna funkcja gdyż wg Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2001 r. niewykonanie przeglądu w terminie będzie zagrożone sankcją zwrotu kwot odliczonych z tytułu zakupu urządzenia.
Drukarka posiada 2 złącza RS 232 do komunikacji z komputerem i terminalem płatniczym.

 


Informacje techniczne:

 

Mechanizmy drukujące: 2 x CITIZEN LT 286 , termiczne

Wyświetlacz: dla obsługi - alfanumeryczny LCD (2 x 20 znaków)
                      dla klienta - numeryczny (9 znaków LED)

Pojemność pamięci: 150 000 PLU

Ilość stawek VAT: 7

Szybkość wydruku: 8,5 linii tekstu/s - (2,84 cm/s)

Papier: termiczny 2 x 57 mm, 48 znaków w wierszu

Złącza: 2 x RS232
            1 x jack do sterowania szufladą

Zasilanie: zasilacz zewnętrzny (220V, 50 Hz), wbudowany
                akumulator

Wymiary: 173x190x310 mm

Masa: 3,6 kg

Szuflada do kasy: opcja